O wszystkim, co wiąże się z technologią wyszukiwania.
Kategorie: Wszystkie | Ogólnie | Specjalistycznie
RSS
piątek, 17 maja 2013
Ciekawy punkt widzenia na znany skąd inąd silnik wyszukiwania Endeca prezentuje polska firma GridwiseTech. Poniżej zamieszczam wpis z ich bloga. Skopojnie, zgodzili się na to.
poniedziałek, 04 lutego 2013
Tak się składa, że od jakiegoś czasu bacznie przyglądam się wraz z kolegami tym, co Microsoft wymyślił przy okazji wyszukiwania w nowym SharePoint 2013. Kilka słów na ten temat się należy.
wtorek, 22 stycznia 2013
Taki drugi artykulik o czymś co z angielska zwie się Infonomics.
poniedziałek, 21 stycznia 2013
Zamieszczam tutaj taki artykulik, który napisałem już jakiś czas temu. Kot chce, niech czyta.
piątek, 18 stycznia 2013
Po rocznej przerwie jest mocne postanowienie powrotu do blogowania. Zacznijmy zatem od przeglądu tego, co wydarzyło się przez ten czas. Przegląd oczywiście mocno subiektywny pod kątem tego, co mnie najbardziej interesuje, ale może dla kogoś będzie przynajmniej ciekawy.
piątek, 20 stycznia 2012
Co by nie powiedzieć o wyszukiwaniu, to cały czas jest to temat, który nie pojawia się na liście najbardziej gorących zagadnień współczesnej informatyki. Niemniej jednak nie umniejsza to znaczenia wyszukiwania informacji dla pracowników współczesnych firm i użytkowników Internetu. Jednak czy jest recepta na to, żeby choćby trochę pokazać to znaczenie?
środa, 07 grudnia 2011
No w końcu udało się. Findwise - firma, która całą swoja działalność opiera na rozwiązaniach opartych na technologiach wyszukiwania wchodzi do naszego pięknego kraju! Ciekawą rzeczą, jaką wnosi jest koncepcja Findability, czyli co należy zrobić, żeby zmaksymalizować zyski z wdrożenia technologii wyszukiwania.
wtorek, 08 listopada 2011
Czasem można spotkać się z przeświadczeniem, że jak kupi się wystarczająco dużo drogiego oprogramowania, to nasze kłopoty się skończą. Oto problemy znikną tylko dlatego, że wydaliśmy dużo pieniędzy i mamy w końcu zainstalowany ten wymarzony system. I chociaż wiara góry przenosi, to często okazuje się, że potrzeba czegoś więcej - kompetencji.
środa, 19 października 2011
Minął zaledwie miesiąc z hakiem od kiedy gruchnęła wiadomość, że HP kupiło Autonomy, a tu proszę ... Oracle kupuje czołowego gracza, amerykańską Endecę. I tak z trzech od wieków najlepszych technologii wyszukiwania FAST, Autonomy, Endeca, żadna już nie ostała się niezależną.
Od wielu już lat w Polsce wyszukiwanie na wielu portalach dostarczane jest przez NetSprint'a. To bardzo dobrze, ale trzeba sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście jest to tak dobry produkt, czy raczej nie ma konkurencji na lokalnym rynku?
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11
    Paweł Wróblewski

    Jeśli podoba Ci się publikowana treść, rozważ proszę dofinansowanie rozwoju tego bloga.

    Follow zenonik90 on Twitter
góra | "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam." Mt 7,7