O wszystkim, co wiąże się z technologią wyszukiwania.
Kategorie: Wszystkie | Ogólnie | Specjalistycznie
RSS
wtorek, 29 grudnia 2009
Monitorowanie opinii publicznej pod różnym kontem zawsze jest warte uwagi i zainteresowania. Teraz jeszcze bardziej ma to znaczenie w epoce, gdzie każdy, kto ma dostęp do Internetu może napisać, cokolwiek chce - tak jak ja. Okazuje się jednak, że można nad tym zapanować. Jest to zadanie dla technologii wyszukiwania.
poniedziałek, 21 grudnia 2009
W różnych materiałach marketingowych, dotyczących systemów ECM można znaleźć standardowy tekst: "W przedsiębiorstwach 20% przechowywanych treści to dane strukturalne (bazy danych), natomiast 80% treści to dane niestrukturalne (żywy tekst)." Dlatego grzechem jest zaniedbywanie tych 80% danych i nie wykorzystywanie ich w analizie BI. Tylko w tej notce znajdziesz świąteczny przepis na "BI built on search".
piątek, 18 grudnia 2009
Przeszukiwanie tekstu to podstawa technologii wyszukiwania, oryginalnie po to została zaprojektowana. Jednak czy nie da się objąć przeszukiwaniem także obrazów, filmów, plików audio? Myślę, że tak. Przeczytajcie, jak.
czwartek, 17 grudnia 2009
Coraz częsciej spotykam się z pytaniem o co chodzi w tym Enterprise Search? Z drugiej strony dla coraz większego grona ludzi hasło Search Engine nierozłącznie kojarzy się z SEO i SEM. Jak to się ma wszystko do siebie? Spieszę wyjaśnić.
środa, 16 grudnia 2009
Handel w Internecie uwalnia sprzedawców od ograniczeń związanych z koniecznością prezentacji wyrobów na półkach, czy innych przestrzeniach magazynowych. Często nawet handluje się rzeczami, których nie posiadamy, ponieważ jedynie w tej sprzedaży pośredniczymy. Wszystko to powoduje, że katalog oferowanych produktów jest ogromny, często wyrażany liczbami pięcio- a nawet sześciocyfrowymi. Jak to wszystko skutecznie sprzedać?
wtorek, 15 grudnia 2009
Dane na temat klientów są rozproszone w wielu oddzielnych silosach informacyjnych, jak systemy CRM, bazy danych, maile no i oczywiście w Internecie. Żeby zdobyć rzetelną wiedzę na temat aktualnego bądź potencjalnego klienta należy otworzyć przynajmniej kilka aplikacji, odnaleźć właściwą informację i zebrać te wszystkie dane. Tymczasem cała ta żmudna praca może być zrobiona przez rozwiązania typu Single View of Customer z silnikiem wyszukiwania pod spodem.
poniedziałek, 14 grudnia 2009
Pora już chyba roczpocząć pisanie o rzeczach prawdopodobnie najbardziej ciekawych, czyli o wyszukiwaniu w Internecie. W tym momencie wszystkim do głowy przychodzą powszechnie znane wyszukiwarki, ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej.
piątek, 11 grudnia 2009
W nowoczesnym przedsiębiorstwie zarządzanie informacją nie może pomijać aspektu wyszukiwania i elastycznego dostępu do danych. Technologie wyszukiwania śmiało wkraczają na ten teren stając się częścią infrastruktury IT na równi z bazami danych i systemami ECM, choć zupełnie inaczej. Cel, jaki przyświeca jest prosty: odnajdywać informację w firmie, na poziomie co najmniej takim, jak w serwisach internetowych.
czwartek, 10 grudnia 2009
Każda organizacja, która zamierza zainwestować w technologię wyszukiwania stoi przed dylematem wyboru tej właściwej i najodpowiedniejszej. Jak to zrobić i zagwarantować sobie zysk z inwestycji w tak trudno uchwytnej technologii?
środa, 09 grudnia 2009
Większości z nas hasło silnik wyszukiwania kojarzy się z czymś na kształt Google'a. Ot, okienko do wpisania zapytania, przycisk "szukaj" i niekończąca się lista wyników. Tymczasem technologia wyszukiwania działa skutecznie w bardzo wielu różnorodnych zastosowaniach u największych firm świata "w tle". Kilka słów muszę poświęcić właśnie o tym.
 
1 , 2
    Paweł Wróblewski

    Jeśli podoba Ci się publikowana treść, rozważ proszę dofinansowanie rozwoju tego bloga.

    Follow zenonik90 on Twitter
góra | "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam." Mt 7,7